Loading...

Hakkımda

YAMAN ZORLUTUNA KİMDİR?
Anasayfa / Hakkımda

DOÇ. DR. YAMAN ZORLUTUNA

1977 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldum. 1977-1983 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimimi tamamladım. Askerlik görevimi izleyen 1984 yılında Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği’nde başasistan olarak göreve başladım. 1990 yılına aynı hastanede Kalp ve Damar Cerrahisi Klinik Şefi, 1991 yılında da Göğüs, Kalp ve Damar Cerrahisi Doçenti oldum. Bu görevim, Bayındır Hatanesi’nin kuruluşu olan 1992 yılına kadar devam etti.

1988-1991 yılları arasında, Türkiye Yüksek İhtisas Hastanesi’nde çalışırken, Gülhane Askeri Tıp Akademisi Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği’nin yeniden yapılandırılması çalışmalarına konsültan cerrah olarak katıldım.

1992 yılında, o zamanki adıyla Bayındır Tıp Merkezi’nin kuruluş aşamasında Kalp ve Damar Cerrahisi doktoru olarak görev aldım. 1995 yılında Bayındır Tıp Merkezi’nin Tıbbi Servisler Direktörlüğü ve Başhekimliğine atandım.

1999 – 2000 yılları arasında Ankara City Hospital Kalp ve Damar Cerrahisi Klinik Direktörlüğü görevini yürüttüm.

2000 yılında Bayındır Söğütözü Hastanesi’ne Kalp ve Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı olarak geri döndüm. 2002 – 2004 yılları arasında Bayındır Söğütözü Hastanesi’nde Kalp ve Damar Cerrahisi hekimliğini sürdürürken, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Klinik Şefi olarak Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği’nin yapılandırılması çalışmalarını yürüttüm.

2004-2017 yılları arasında yeni yatırımlarla genişleyerek Bayındır Sağlık Grubu adını alan kurumumun Tıbbi Hizmetlerden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüttüm.

Halen Bayındır Söğütözü Hastanesi’nde Kalp ve Damar Cerrahisi Bölüm Başkanı olarak görev yapmaktayım.

ÜYELİKLERİM

Cardiothoracıc Surgery Network

TÜRK KALP DAMAR CERRAHİSİ DERNEĞİ

ANKARA TABİP ODASI